Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  2023 Yılı Kdz.Ereğli Adliyesi Zabıt Katibi Alımına İlişkin Başvuru Sonuçları
  01.06.2023

  KDZ. EREĞLİ ADLİYESİ

  ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ

  ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI

   

      Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 20/04/2023 tarihinde adalet.gov.tr. adresinden duyurulan Kdz. Ereğli Adliyesi sözleşmeli Zabıt Katibi, Mübaşir ve  Koruma Güvenlik Görevlisi pozisyonlarında personel alımına ilişkin olarak E-Devlet platformu üzerinden Zabıt Katibi ve Koruma Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına başvuruda bulunan adayların, başvuru sonuçları aşağıda listelenmiştir.

      Zabıt Kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler; uygulamalı sınavdan en az bir hafta önce Adalet Bakanlığı internet sitesinde ilan edilecektir. Uygulamalı sınav metinleri programa daha önceden kaydedilen metinler arasından sistem tarafından sınav anında otomatik olarak seçilecektir.  Ekran yerine basılı metin üzerinden yazmak isteyen adaylara sınav öncesinde yazacakları metne ilişkin fiziki çıktı verilemeyecektir. Uygulama sınavında dışardan klavye kabul edilmeyecektir. Uygulama sınavı Q klavyede A4-Tech marka KM-720 model; F klavyede Lenova marka klavyeler kullanılmak suretiyle yapılacaktır.

      Adayların uygulamalı sınavda en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması veya iki ve üzeri satır ya da toplam 14 ve üzeri kelime atlanması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir. (Uygulamalı sınavda aday F ya da Q klavyeden herhangi birini seçebilecektir. Değerlendirme yapılırken büyük/küçük harf ve noktalama işaretleri dikkate alınmayacaktır.) 

      Adliye binasında Boy&Kilo ölçümüne katılacak adaylar ile uygulamalı sınavlara katılacak adayların hangi tarih ve saatte Boy&Kilo ölçümüne ve uygulamalı sınava alınacakları belirtilmiş olup, aday dışında adliye binasına yakınları alınmayacaktır.

      Başvurusu red edilen adayların karşılarında bulunan alanlara red edilme sebebine ilişkin kısa bir açıklama yapılmıştır.

      Boy&Kilo ölçümüne katılacak adayların belirtilen tarih ve saatte  kimlik kartları ile Kdz. Ereğli Adliyesinde hazır olmaları gerekmektedir.

      Koruma güvenlik görevlisi Boy&Kilo ölçümünden sonra sözlü sınava katılacak adaylar ayrıca ilan edilecektir.
      Zabıt katibi uygulama sınavından sonra sözlü sınava katılacak adaylar ayrıca ilan edilecektir.
      Sınava ilişkin tüm sorularınızı 0 372 316 17 62 (Dahili: 1218) nolu Komisyon Müdürlüğüne ait telefona iletebilirsiniz.

  TCKN
  AD
  Güvenlik Kodu

  Sonuç

  Adres

  Süleymanlar Mahallesi Kavakdibi Caddesi No:34 Kdz. Ereğli/ZONGULDAK

  Telefon

  0372 316 17 62

  E-Posta

  kdz.ereglicbsisaretadalet.gov.tr

  Adalet Bakanlığı Logosu