Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  2022 Yılı Kdz.Ereğli Adliyesi Personel Alımına İlişkin Başvuru Sonuçları
  11.04.2022

  KDZ. EREĞLİ ADLİYESİ

  ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ

  ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI

   

      Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 01.03.2022 tarihinde adalet.gov.tr. adresinden duyurulan Kdz. Ereğli Adliyesi Zabıt Katibi, Mübaşir, Aşçı, Koruma Güvenlik Görevlisi ve Bilgisayar Teknisyeni pozisyonlarında personel alımına ilişkin olarak E-Devlet platformu üzerinden başvuruda bulunan adayların, başvuru sonuçları aşağıda listelenmiştir.

      Zabıt Kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler; uygulamalı sınavdan en az bir hafta önce Adalet Bakanlığı internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için Komisyon tarafından kura yöntemiyle belirlenecektir. Uygulama sınavında dışardan klavye kabul edilmeyecektir. Uygulama sınavı Q klavyede A4-Tech marka KM-720 model; F klavyede Lenova marka klavyeler kullanılmak suretiyle yapılacaktır.

      Adayların uygulamalı sınavda en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması veya iki ve üzeri satır ya da toplam 14 ve üzeri kelime atlanması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir. (Uygulamalı sınavda aday F ya da Q klavyeden herhangi birini seçebilecektir. Değerlendirme yapılırken büyük/küçük harf ve noktalama işaretleri dikkate alınmayacaktır.) 

      Yapılacak olan uygulamalı ve sözlü sınavları sırasında da virüsün yayılma hızını düşürmek ve bulaşmasını önlemek amacıyla koruma ve kontrol önlemleri alınacaktır.

       Adliye binasında  sözlü ve/veya uygulamalı sınavlara katılacak adayların hangi tarih ve saatte sınava alınacakları belirtilmiş olup, aday dışında adliye binasına yakınları alınmayacaktır.

      Sözlü ve/veya uygulamalı sınavlara katılacak adayların pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında maskeli olması zorunludur. 

      Başvurusu red edilen adayların karşılarında bulunan alanlara red edilme sebebine ilişkin kısa bir açıklama yapılmıştır.

      Boy&Kilo ölçümüne katılacak adayların belirtilen tarih ve saatte Kdz. Ereğli Adliyesinde hazır olmaları gerekmektedir.

      Koruma güvenlik görevlisi Boy&Kilo ölçümünden sonra sözlü sınava katılacak adaylar ayrıca ilan edilecektir.
      Zabıt katibi uygulama sınavından sonra sözlü sınava katılacak adaylar ayrıca ilan edilecektir.

      Sınava ilişkin tüm sorularınızı 0 372 316 17 62 (Dahili: 1218) nolu Komisyon Müdürlüğüne ait telefona iletebilirsiniz.

  Adres

  Süleymanlar Mahallesi Kavakdibi Caddesi No:34 Kdz. Ereğli/ZONGULDAK

  Telefon

  0372 316 17 62

  E-Posta

  kdz.ereglicbsisaretadalet.gov.tr